LION - Kaķu enciklopēdija
o

 

 

Klīnika, ko izvēlētos tavs mīlulis!

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
mūsu mīluļi
 

Kaķu Enciklopēdija

Abesīnijas kaķis
(Abyssinian)

Fakti:
Izcelsme - Ēģipte, Dienvidāzija, Indijas Okeāna piekraste
Svars -
Dzīves ilgums - 9 līdz 15 gadiem
Nepieciešāmie uzturēšanas apstākļi - vienkārši
Kopšana - vienkārša
Attiecības ar bērniem - labas
Attiecības ar citiem mājdzīvniekiem - labas
Vēsture, izcelsme
Abesīnijas kaķa izcelsme ir noslēpumaina un tiek izvirzītas dažādas versijas par šo kaķu izcelsmes vietu. Ēģiptes tēlniecībā un senos kaķu attēlos ir neapstrīdamas līdzības ar Abesīnijas kaķiem. Ēģiptē šos kaķus pielūdza un izturējās kā pret svētajiem.
Citi zinātnieki apstrīd šo faktu un uzskata, kad šīs sugas izcelsme ir meklējama angļu un brūnā, pelēkā kaķu krustojumā. Šī kaķu šķirne ir ieguvusi savu vārdu no Abesīnas valsts nosaukuma ( tagadējās Etiopijas), no kuras šīs kaķis pirmo reizi tika eksportēts 1872.gadā un iepazīstināts plašākai sabiedrībai, kā trešās vietas ieguvējs 1871.gada Kristāla pils kaķu izstādē.
Nesenie ģēnētiskie pētījumi par šīs kaķu šķirnes izcelsmi liecina, kad Abesīnas kaķa izcelsme ir meklējama Dienvidāzijā un Indijas okeāna piekrastē. Šī kaķu šķirne ir selekcionēta un ģēnētiski uzlabota anglijā, bet izcelsme ir no Kalkutas vienas no lielākajām Indijas okeāna ostām,kur šīs kaķis eksportēts uz angliju, jo līdzīgā veidā Eiropā tika ievestas jaunas suņu šķirnes.
Pirmais Abesīnijas kaķis bija importēts Amerikā 20.gs. sākumā no anglijas.
Izskats
Unikāls un individuāls ķermenis, neliels ķermenis, kas ir uzbūvēts no spēcīgas muskalatūras. Perfekti sabalancēts izskats, kas atšķirās no trauslo orientālo kaķu šķirnēm.
Šī kaķa apmatojums ir zīdains un spodrs, maigs, vidēja garuma. Šis kaķis ir parsti sastopams 4 krāsās - ruds, brūni sarkans, zilgans un pelēks. Acu krāsa parasti ir zelta vai zaļa.
Uzvedība, raksturs
Šie kaķi ir sabiedriski pēc savas dabas, kam patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā un piedalities, novērot visu notiekošo. Šos kaķus varētu raksturot kā ļoti ziņkārīgus, kas izrāda interesi par visu apkārtnē noteikošo.
Patīk spēlēties pat tad,kad jau ir sasnieguši pieauguša kaķa vecumu. Tiek uzskatīts, kad šie kaķi ir nerātni un pat nedaudz nepaklausīgi, kas nesaprot vārdus ‘ nedrīkst’ vai ‘ nevar’.
Patīk augstums un šauras vietas.
Veselība
Šie kaķi ir veseligi un noturīgi pret dažādām slimībām. Tomēr ir novērotas ģenētiskas iedzimtības un tipiskas saslimšanas starp šiem šķirnes pārstāvjiem kā
• Patellar luxation
• Retinal atrophy
• Renal amyloidosis
Šie kaķiem ir jūtīga gremošanas sistēma un viņiem ir nepieciešama īpaša diēta, lai novērstu vemšanu vai caureju.


Amerikāņu sprogausu kaķis
(American curl)

Vēsture, izcelsme
Šis kaķis izceļas ar savām unikālām sprogainajām ausīm, kuru izvelsme ir neplānotas ģenētiskās mutācijas rezultāts.
Ausu forma piedod šim ķaķim dzīvespriecīgu un mundru izskatu. Amerikānu sprogausu kaķa vēstures sākums ir meklējams 1981. gadā, Kalifornijā.
Šī kaķa šķirnes selekcionēšana sākās 1983.gadā un CFA reģistrācija tika apstiprināta 1986.gadā.
Raksturs, uzvedība
Dzīvespriecīgi un sabiedriski pēc dabas. Pēc dabas šie kaķi ļoti zinkārīgi, ātri pierod un adoptējas pie bērniem, citiemmājdzīvniekiem un jaunām situācijām. Inteliģenti, bet pēc uzvedības bērnisķīgi pat pieauguša kaķa vecumā.
Veselība
Īpaša uzmanība ir jāpievērš ausīm un pret tām jāizturās saudzīgi, lai tās nesalauztu, jo tām ir trauslas struktūra.


Austrālijas mists
(Australian Mist)

Izcelsme
Austrālijas izcelsmes īaspalvains kaķis. Pasaulē pazīstams no 1977.gada, šis kaķis ir Abesīnijas un Burmas kaķa krustojums.
Izskats
Vidēja izmēra, īsspalvains,apaļa galva un lielas, garas ausis.
Šis kaķis ir parasti sastopams septiņas krāsās - brūnā, karameļu, zilā, šokolādes, lillā, zelta un aprikožu krāsās.
Raksturs, uzvedība
Izcils kaķis ģimenei ar maziem bērniem. Šie kaķi ir sabiedriski, patīk spelēties, dzīvespriecīgi un pavadīs daudz laika kopā ar savu īpašnieku un iesaistīsies dažādās aktivitātēs.
Veselība
Zinātnieki norāda, kad īpašu krāsu pārstāvjiem ir raksturīgas ādas alerģijas.


Amērikas asspalvu kaķis
(American wirehair)

Izcelsme - Amērika, Ņujorka
Svars 3,5 - 7 kg
Mūža ilgums līdz 15 gadiem
Attiecības ar bērniem - labas
Attiecības ar citiem mājdzīvniekiem - labas
Izcelsme, vēsture
Šī kaķa izcelsme ir meklējama Amērikā 1966.gadā Ņujorkā kā neplānota fermas kaķa mutācijas rezultātā. Selekcionars J. O'Shea no diviem unikāliem kaķēniem uzsāka šīs šikrnes veidošanu.
Šīs kaķa unikālitāte ir tā apmatojums, kas to atšķir no citām kaķu šķirnēm.
2003.gadā šī kaķa škirne tika atzīta par vienu no retākajām pasaulē. Šis ķaķis ir populārs Amērikā un Kanādā, citās valstīs reti sastopams.
Uzvedība, raksturs
Mierīgi, klusi un nosvērti pēc dabas. Patīk spēlēties, bet nav hiperaktīvi. Patīk cilvēku sabiedrība un ir pēc dabas ļoti ziņkārīgi. Kopumā šīs kaķu šķirnes kaķiem nepatīk, kad viņus samīļo un ņem rokas, klēpī, jūtas nedroši atrauti no zemes. Patīk atrasties uzmanības centrā.
Veselība
Nav nepieciešama regulāra ķemmēšana, jot ā var sabojāt trauslo apmatojumu, ķemmei jābūt mīkstai un šiem kaķiem ķemmēšana ir nepieciešama tikai tad,kad mainās apmatojums.


Amērikas īsspalvainais kaķis
(American shorthair)

Vēsture, izcelsme
Šiem kaķiem lidzīkā kā pašai Amērikai ir sava vēsture.
1620.gadā jūrnieki, svētceļnieki braucienos no Anglijas uz Amēriku ņēma līdzi kaķus cīņa pret pelēm, lai pasargātu vērtīgos pārtikas krājumus. Jaunie un skarbie dzīves apstākļi un klimats ļāva izveidot un pilnveidot šo ķaķu šķirni. 20.gs uzsāka šo kaķu šķirni selekcionēt un ģenētiski pilnveidot un no vienkārša mājas kaķa izveidoja unikālu kaķi.
1895.gadā veica ģenētiskus eksperimentu s un krustoja šo kaķi ar siāmas un persijas kaķiem. Šis kaķis ir līdzīgs Britu īsspalvainajam kaķis, kur arī varētu būt arī meklējams aizsākums šai kaķu šķirnei.
Savu nosaukumu ieguvis 1966.gadā, kad nomainīja šai kaķu šķirnei nosaukumu no Amērikas mājas īsspalvainā uz Amērikas īsspalvainais kaķis.
Izskats
Sabalansēts, vidēja izmēra kaķis ar platām, vidēja lieluma ausīm, spēcīgi un izturīga ķermeņa uzbūve, jo pēc dabas peļu ķērāji. Šis kaķis ir sastopams 80 dažādās nokrāsās un rakstos.
Uzvedība, raksturs
Atlētiski un aktīvi pēc dabas, piemēroti ģimenēm ar bērniem, mierīgs un nosvērts pēc dabas. Piemērots dzīvei mājā. Nav nepieciešama sarežģīta aprūpe. Labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem, īpaši suņiem.


Bali kaķis
(Balinese)

Izcelsme - Amērika
Dzīves ilgums 18 - 21 gadi
Svars 2,5 - 5 kg
Vēsture, izcelsme
Daļēji piemērots ģimenēm ar bērniem
Daļēji piemērots sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem
Šo kaku vēsture aizsākās Amērikas Savienotajās valstīs 1950 gados. Kaķu audzētāji ik pēc laika sastapās ar unikāliem un retiem siāmas kaķēniem, kas izraisīja audzētāju interesi par šiem gadījumiem. Šie kaķēni bija ļoti līdzīgi siamas kaķiem tikai ar garāku un zīdaināku apmatojumu. Garā apmatojuma faktu varētu izskaidrot ar Siamās kaķu vēsturi, jo siāmas kaki tika krustoti ar persijas kaķiem.
Kaķu audzētāji vēlējās radīt unikālu kaķis, kas būtu ārēji līdzīgs siāmas kaķim, bet ar garāku apmatojumu, lai iegūtu Amērikas kaķu audzētāju atzinību. Šīs kaķu šķirnes aizsācēji ir kaķu audzētājs no Kalifornijas Marians Dorsijs un Nujorkas kaķu audzētāja Hēlēna Smita, Silvija Holland. Helēna Smita piešķīra šiem kaķiem nosaukumu Bali kaķis, ko viņa aizguva no Bali salas iedzīvotājiem, jo šie kaķi viņai atgādināja lokanos Bali salas vietējos dejotājus.
Raksturs, uzvedība
Uzvedība un raksturs ļoti līdzīgs siāmas kaķiem, bet tiek uzskatīts, ka šie kaķi ir klusāki un mazāk runātīgi, jo viņiem piemīt garspalvaino kaķu gēns.
Līdzīgi siāmas kaķiem patīk atrasties uzmanības centrā, patīk spelēties un atrasties cilvēku sabiedrībā. Nav ieteicams cilvēkiem, kas pavada daudz laika darbā vai ārpus mājas, jo šiem kaķiem nepieciešama cilvēka sabiedrība.


Bengālijas kaķis
(Bengal)

Izcelsme, vēsture
Šis kaķis ir nāk no Āzijas leoparda kaķa krustojuma ar mājas kaķi un ir viens no skaistākajiem kaķiem pasaulē. Bengālijas kaķis ir viena no jaunākajām kaķu šķirnēm pasaulē un izveidota Amerikas Savienotajās valstīs. Savu nosaukumu kaķu šķirne ieguvusi no latīņu vārda “Felis Bengalensis”, kas tulkojumā nozīmē Āzijas leoparda kaķis.
Izskats
Ķermeņa uzbūve līdzīga parastam mājas kaķim, bet ar garākām kājam, muguru. Šiem kaķiem ir salīdzinoši neliela galva, platas acis, gara izteiksmīga aste, kas ielokas ļoti zemu.
Raksturs, uzvedība
Raksturs un uzvedība līdzīga citām orientālo kaķu šķirnēm. Tie ir inteliģenti, dzīvespriecīgi,aktīvi iesaistās ģimenes aktiviātēs un notiekošajā apkārt. Ēnerģiski kaķis,kam patīk spēlēties, ložņāt ,kāpaļāt un nebaidās no šaurām vietām.


Birmas kaķis
(Sanct Birman)

Izcelsme - ASV, Virģīnija
Izcelsme, vēsture
Šo kaķu izcelsme ir mistiska un bagāta ar nostāctiem. Daļa no zinātniekiem tic, kad šie kaķi nāk no Burmas, kur šie kaķi bija uzticami priesteru pavadoņi un uzturējās tepļos.
Vēsturnieki neapstrīdami norāda, kad 1919.gadā Birmas kaķu pāris bija atvest no Burmas uz Franciju. Ceļojuma laikā, runis nomira, bet kaķene izrādījās gaida kaķēnus. Un no tikai dažiem kaķēniem 1925.gadā Francijā atzina šos kaķus kā atsevisķu kaķu šķirni. 1966.gadā Anglijā Birmas kaķus atpazina, ka atsevišķu kaķu sķirni.
Uzvedība, raksturs
Patīk spelēties, aktīvi un maigas dabas kaķi. Patīk uzturēties cilvēku klātbūtnē un patīk iesaistīties dažādās aktivitātēs. Labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem.


Britānijas īsspalvainais kaķis
(British shorthair)

Vēsture, izcelsme
Ievest Anglijā no Romas impērijas un krustojies ar savvaļas vietējiem kaķiem. Vēlāk šis kaķis tika krustots ar persijas kaķi, lai uzlabotu tā apmatojuma izskatu un biezumu. Sabiedrībai šis ķaķis sākumā bija pazīstams kā Britu zilais kaķis, bet 1950 gados, kad šie kaķi bija sastopami arī citās krāsās,parādījās nosaukums Britānijas īsspalvainais kaķis.
Uzvedība, raksturs
Ļoti labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Pēc dabas ļoti pacietīgi un ļoti lojāli savam īpašniekam.
Nav hiperkatīvas dabas kaķi, labāk sēž blakus, nekā klēpī savam saimniekam. Patīk labāk novērot notiekošo no malas nekā iesaistīties aktivitātēs. Patīk uzmanība, nav skaļas dabas kaķis, izmantos balsti tikai zināmām vajadzībām. Atšķirībā no citām kaķu šķirnēm skrāpēs durvis drīzāk nekā izmantos savu balsi, lai lūgtu saimaniekam tās atvērt. Lielākoties gadījumos, šis kaķiem nepatīk, kad viņus ņem klēmī vai atrauj no zemes. Patīk sekot līdzi saimniekam pa māju un novērot, ko cilvēki dara vai kas notiek.


Burmas kaķis
(American and British Burmese)

Izcelsmes vieta - Burma
Svars 4 - 6 kg
Vēsture, izcelsme
Taizemes kultūrā šis kaķis nozimē bagātību, skaistumu un izkatīgumu. Šo kaķu šķirni navajadzētu jaukt ar Birmas kaķiem. Šie kaķi sākotnēji bija sastopami tikai brūnā krāsā, bet mērķtiecīgas selekcijas un ģēnetisku darbu rezultātā vēlāk parādījās arī citas krāsas. Pirmo reizi vēsturē šo kaķu ilustrāciija parādās Taizemēs poēzijā. 1930 gados ārsts Džosefs Tomsons ieveda Sanfrancisko pirmo burmas kaķi, kuru viņš nosauca par Wong Mai, kas bija brūnas krāsas kaķene un tajā laikā vienīgā šīs šķirnes kaķis Amērikā. Tomsons krustoja šo kaķeni ar siāmas kaķi.
1955.gadā Anglijā piedzima pirmais zilas nokrāsas burmas kaķis, vēlāk sekoja sarkanīgas, krēmkrāsas krāsas burmas kaķi. 1971.gadā piedzima pirmais lillā nokrāsas burmas kaķis.
Eiropā un Anglijā šī kaķu šķirne ir atpazīstama un dominē 10 krāsas - brūna, šokolādes, zila ( metāliski pelēka), lillā, sarganīga, krēmkrāsa un krāsu kombinācijas kā brūns un sarkans, šokolādes un sarkans, zils un krēmkrāsas, lillā un krēmkrāsas.
Raksturs, uzvedība
Šie kaķis ir ideāls mājdzīvnieks un lielisks cilvēku draugs. Lieliski iederās lielās un trokšņainās ģimenēs. Mundrs un aktīvs pēc savas dabas. Patīk spēlēties, sabiedrisks un draudzīgs, patīk un labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Patīk saņemt uzmanību un pievērst uzmanību. Interesē viss, kas notiek apkārtnē un visas aktivitātes, ko veic cilvēki.


Burmilla
(Burmilla)

Vēsture, izcelsme
Šī kaķu sķirne pieder pie Āzijas kaķu šķirnēm. Šī kaķu šķirne ir radusies pelēkas krāsas persijas kaķa un lillā nokrāsas burmas kaķa krustojuma rezultātā. Kaķu šķirne ir izveidota pateicoties kaķu audzētājas Mirandas Smitas pūlēm Anglijā 1981.gadā. Šīs kaķu šķirnes statusi tika izveidoti 1984.gadā. Čempiona stausu šīs kaķu šķirnes pārstāvji ieguva 90 gadu sākumā.
Izskats
Vidēja izmēra kaķis ar muskuļotu ķermeņa uzbūvi, kas savu dabisko eleganci ir aizguvusi no Burmas kaķa. Visiem Āzijas kaķiem ir vienādi izskata standarti, vienīgās atšķirības ir apmatojuma krāsa un veids.
Uzvedība, raksturs
Pēc dabas sabiedriski un šiem kaķiem patīk cilvēku sabiedrība gan pieaugušo, gan bērnu. Pēc dabas ļoti pārliecināti sevī, patīk spēlēties. Labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem.
Veselība
Šiem kaķiem nav rakturīgu iedzimtu ģenētisku veselības problēmu.


Amērikas Mombaja
(American Bombay)

Vēsture, izcelsme
1953.gadā Kentukī štatā Amērikas Savienotajās valstīs kaķu audzētāji Niks Horners un krustoja Amērikas īsspalvaino kaķi un melnu Burmas kaķi. Mērķis bija izveidot mājas kaķis,kas saglabātu liela savvaļas kaķa izskatu ļoti līdzīgu melnai pantērai, leopardam ( mazā melna pantēra).
Šī krustojuma rezultātā radās jauna kaķu šķirne, kuru nosauca par Melno Indijas leopardu, Brīnumu kaķi un Mombaja. Oficiāls šīs kaķu sķirnes nosaukums ir Mombaja, nosaukums dots šai kaķiem par godu Indijas pilsētai.
Izskats
Šiem kaķiem ir izteiksmīgas oranžas krāsas acis. Muskuļota ķermeņa uzbūve ar izteiksmīgu melnu kažoku.
Uzvedība, raksturs
Pēc rakstura un uzvedības ļoti līdzīgi Burmas kaķiem.
Šie kaķi dod priekšroku dzīvei telpās un uzturēties mājā nekā ārā. Ļoti patīk, kad viņus samīļo un paņem klēpī, lieli siltuma mīļotāji. Labi satiek ar citiem kaķiem, bet piemīt tendence dominēt starp kaķiem, bet labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem.
Veselība
Diemžēl šai kaķu sķirnei ir iedzimta, ģenētiska veselibas problēma no Burmas kaķu gēna. Bieži vien šīs šķirnes kaķēni piedzimst ar deformētu galvaskausu un šo slimību sauc “Burmese Craniofacial Defect”. Vēl kā izteiktu problēmu lielākoties veterināri min bojāti ausu kanāli un kas var izraisīt kurlumu, grūtības ar elpošanu.


Chartreux

Izcelsme, vēsture
Viena no senākajām dabiskas izcelsmes kaķu širnēm, kuras aizsākumi meklējami 16 gs, kad šī kaķis atvests no Sīrijas un tā izcelsme meklējama no kalnu kaķa krustojuma. Sākumā. Franču izcelsmes kaķu šķirne. Leģendas un seni nostāsti vēsta, kad šo kaķus uzaudzināja kurtizānu mūki, kā savus garīgos sabiedrotos. Šī kaķu šķirne aizguvusi savu nosaukumu no slavenās un ļoti kvalitatīvās Spāņu izcelsmes villnas Chartreux. 1920 gados šis kaķis sāka piedalīties starptautiskās Eiropas kaķu izstādēs.
1970.gadā šo kaķi ieveda Amērikā.
Izskats
Liela izmēra kaķis ar muskuļotu ķermeņa uzbūvi.
Uzvedība, raksturs
Pēc dabas ļoti klusi un noslēgi kaķi, kas reti, kad trokšņos. Šiem kaķiem patīk visu novērot un pēc dabas ir ļoti inteliģenti. Patīk spelēties pat tad ka dir sasnieguši pieauguša kaķa vecumu. Labi satiek ar citiem majdzīvniekiem un bērniem. Pēc dabas nav agresīvi, labi jūtas ceļojumu un transportēšanas laikā. Patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā, viegli adaptējas pie jaunām situācijām unn dzīvesvietas, citiem dzīvniekiem.


Donas Sfinkss
(Don Sphynx)

Izcelsme, vēsture
Pirmkārt, šī kaķu šķirne nav tā pati,kas Sfinkss un šīs sķirnes ir dažādas. 1987.gadā Krievijā kaķu audzetāji atklāja bezapmatojuma kaķeni Varju Rostov na Donu pilsētā. Vēlāk šo kaķeni krustoja ar jauktas izcelsmes kaķi, krustojuma rezultātā piedzima vairāki bezapmatojuma kaķēni, kas vēlāk krustoti ar Eiropas īsspalvaino kaķi. 1993.gadā krustojot Donas sfinksu ar siāmas kaķi, radās jauna kaķu šķirne Peterbald. 1997.gadā šo kaķu šķirni atzina Starptautiskā Kaķu Federācija (WCF). 2005.gadā Donas Sfinksu krustoja ar Skotijas nokareno ausu kaķi, lai radītu jaunu kaķu šķirni, kuras nosaukums ir Levkoja kaķis.


Ēģiptes Mau
(Egyptian Mau)

Vēsture, izcelsme
Viena no senākajām kaķu šķirnēm pasaulē. ‘ Mau ‘ tulkojumā Eģiptē nozīmē kaķis. Šī kaķa izcelsme meklējama Āfrikas sauvvaļas kaķī. 19.gs. franču un itāļu,kaķu audzētāji izveidoja jaunu kaķu šķirni, kurai iedeva nosaukumu Ēģiptes Mau jeb Ēģiptes kaķis. Šis ir vienīgais kaķis, ka ir plankumains un tas ir saistīts ar Āfrikas savvaļas kaķa gēniem. Ēģipte šos kaķus gleznoja un izmantoja kā paraugu tēlniecībā, uzskatīja par svētiem un pielūdza. Ēģiptē šos kaķus aizsargāja likums un šie kaķi pēc nāves tika balzamēti un izbāzti.
Mūsdienu Ēģiptes mau izcelsme meklēja Ziemeļamērikā, kur šo kaķi atveda 1975.gadā Krievijas princese Natālija Trobetskoja.
Izskats
Vidēja izmēra kaķis ar labi attīstītiem muskuļiem. Kažoka krāsa šiem kaķiem parasti ir - bronza, pelnu un sudraba. Kažoka krāsa un plankumi var turināt mainīties un veidoties līdz pat 15 mēnešu vecumam. Plankumi ir ļoti dažādi gan pēc lieluma, gan pēc formas. Plankumi var būt apaļi, ovāli vai nenoteiktas formas. Šī kaķa acis ir izteiksmīgas, zaļā krāsā un mandeļu riekstu formā.
Uzvedība, raksturs
Pēc dabas šiem kaķiem patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā. Ļoti aktīvi un patīk spēlēties, fiziskas aktivitātes. Uzticams sabiedrotais un pieķeras cilvēkiem, ļoti lojāls.


Eiropas īsspalvainais kaķis
(European shorthair)

Vēsture, izcelsme
Šī kaķa izcelsme meklējama Romas impērijas laikā un šis kaķis bija sastopams visos Romas impērijas apgabalos dažādās Eiropas daļās. Zviedrijas kaķu audzētāji apzināti sāka krustot dažādas šķirnes kaķus,lai panāktu līdzīvu ar šo vēsturisko kaķi un šī krustojumu rezultātā radās mūsdienu Eiropas īsspalvainais kaķis.
Amērikas Savienotajās valstīs lielākā daļa kaķu klubu šo kaķu šķirni neatzīst. Šis kaķis ļoti populārs Somijā.
Izskats
Īss un spožs kažoks, kas var būt dažādās nokrāsās. Muskuļots un spēcīgas uzbūves ķermenis. Šie kaķi ir vidēja un liela izmēra.
Raksturs, uzvedība
Labs mednieks. Šiem kaķiem ir ļoti dažādi raksturi, šie kaķi var būt ļoti klusi un daži atkal pēc dabas ļoti aktīvi, patīk spēlēties. Labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem. Šis kaķis ir ideāli piemērots cilvēkiem, kam nekad nav bijis kaķis un ģimenēm ar pieaugušiem bērniem. Pēc dabas inteliģenti, aktīvi, neatkarīgi un ziņkārīgi. Draudzīgi, bet nedaudz aizdomīgi pret svešiniekiem. Patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā, piedalīties dažādās aktivitātēs, sekot savam saimniekam un pat neiebildīs gulēt kopā ar savu saimnieku.
Veselība
Šie kaķi ir jāķemmē vienu reizi nedēļa un nav nepieciešama īpaša aprūpe


Havannas brūnais kaķis
(Havana Brown)

Izcelsme - Anglija
Lielums - vidēja izmēra kaķi
Vēsture, izcelsme
Brūnas nokrāsas kaķi bija sastopami gadsimtiem ilgi Dievidāzijā un 19.gs sākumā šos kaķus līdzīgi kā siāmas kaķus ieveda Eiropā. Šie kaķi Eiropā bija pazīstami un sastopami 1890 gados, bet šie kaķi bija pazīstami kā Šveices kalnu kaķi. Šie kaķi izzuda līdz pat Otrajam Pasaules karam. 1950.gados angļu kaķu audzētāji centās atrast brūnā kaķa apmatojuma gēnu, un veica ģenētiskus eksperimentus krustojot šo kaķi ar siāmas kaķi. Tālākā šīs kaķu šķirnes veidošanā tika izmantots Krievija zilais kaķis. Tas būtu izskaidojams ar faktu, ka brūnā krāsa ir grūti sasniedzama un reta dabā. 1950 gadu sākumā kaķu audzētāji Kvīns un Katterijs ieveda pirmos Havannas kaķus Amērikā.
Izskats
Brūnas krāsas kaķis ar sarganīgas nokrāsas apmatojumu, apmatojuma krāsai jābūt vienmērīgai visa ģermeņa garumā no deguna līdz astei. Šī kaķa ūsām ir jābūt brūnā krāsā, degunam un pēdiņām rozā. Tā kā šie kaķi ir īsspalvaini, tad tiem nav nepieciešama īpaša ķemmēšana.
Raksturs, uzvedība
Gribētos atzīmēt, kad ne tikai šīs kaķis īpaši izskatās, bet arī tam piemīt unikālas rakstura īpašības. Tie ir maigas dabas, patīk cilvēku sabiedrība, pieķerās savam saimniekam, ļoti uzticams sabiedrotais un draugs. Patīk ne tikai saņemt cilvēku uzmanību un maigumu, bet patīk tajā dalīties ar apkārtējiem. Patīk spēlēties pat pieauguša kaķa vecumā. Pēc dabas šie kaķi ir aktīvi un enerģiski. Patiks, ja cilvēki ar viņiem spēlēsies un izmantos nopirktās mantiņas, lai ar tām spēlētos. Atšķirībā no citiem kaķiem, lai izpētītu un aptaustītu nezināmas vai interesējošas lietas, priekšmetus, šis kaķis izmantos ķepas nevis degunu.


Himalaju kaķis
(Colorpoint)

Izcelsme, vēsture
Pirmais un tuvākais Siāmas kaķu brālēns, radinieks. Mūsdienu Himalaju kaķa un Siāmas kaķa ārējā izskata standarti ir līdzīgi, atšķirība ir tikai apmatojuma krāsas, nokrāsas izvietojumā uz kaķa ķermeņa, īpašie punkti.
Kaķu audzētāji jau šīs kaķu škirnes izveidošanas un attīstības stadijās koncentrējās galvenokārt uz galvas, kāju, ausu un astes krāsu. 1940 gados aizsākās šīs škirnes veidošana un ģenētiskā uzlabošana, krustošana. Lai izveidotu mūsdienu Himalaju kaķi, tika krustoti Siāmas, Abesīnas un Eiropas īsspalvainais kaķis. 1974.gadā CFA atpazina šo kaķu šķirni un oficiāli atzina šīs kaķu šķirnes atšķirību no Siāmas kaķiem.
Raksturs, uzvedība
Skaļi pēc dabas, patīk piesaistīt cilvēku uzmanību, aktīvi un enerģiski, patīk spēlēties. Pēc dabas un uzvedības līdzīgi Siāmas kaķiem. Piemēroti ģimenēm ar pieaugušiem bērniem un citiem mājdzīvniekiem, lieliski saprotas ar bērniem un citiem dzīvniekiem. Piemēroti cilvēkiem ar alerģijām, jo šie kaķi ir īsspalvaini.


Javanese

Izskats
Garš un spožs apmatojums, slaidas un garas kājas, smalkas uzbūves muskuļots ķermenis. Apmatojums smalks un zīdains.
Uzvedība, raksturs
Pēc dabas un uzvedības līdzīgs Siāmas kaķiem. Patīk spēlēties, aktīvs un enerģētisks dzīvnieks, pēc dabas skaļi un patīk ‘ sarunāties’ , var pieprasīt uzmanību un patīk atrasties uzmanības centrā, labi saprotas ar cilvēkiem un citiem mājdzīvniekiem, ziņkārīgs un patīk visu izpētīt, izložņāt.
Veselība
Tendences uz lieko svaru un ir nepieciešamas regulāras fiziskas aktivitātes un sabalansēta diēta. Patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā un var ciest no depresijas un vientulības, ja tiek atstāti bieži un uz ilgu laiku vieni.


Japāņu bobtails
(Japanese bobtail)

Vēsture, izcelsme
Šī kaķu šķirne ir īpaša ar savu unikālo izskatu un it īpaši ar asti, kas vairāk līdzinās truša astei nevis kaķa astei. Vēsturiskie fakti liecina, ka šie kaķi ir bijuši pazīstami vairāk nekā 1000 gadus atpakaļ Ķīnā,par to liecina daudzie attēli un gleznas, skulptūras. 1602.gadā Ķīnas autoritātes izdeva rīkojumu šos kaķus palaist brīvā dabā, lai apkarotu grauzēju,kas apdraudēja vērtīgo zīda biznesu. Pādrod vai pirks šos kaķus bija aizliegts ar likumu, šie kaķi dzīvoja fermās un klejoja brīvā dabā. Šī kaķa izcelsme mekējama Japānā un Dienvidāzijā.
Tikai pēc Otrā Pasaules kara parādījās zināma interese par šiem kaķiem un uzsāka Japāņu bobteila ģenētisku šķirnes veidošanu.
1968. gadā Elizabete Frereta ieveda pirmos trīs Japāņu boteilus Amērikā no Japānas. 1971.gadā Amērikas Kaķu Audzētāju federācija piešķīra pagaidu šķirnes statusu un 1976.gadā pirmais Japānas bobtails ieguva čempiona titulu.
1993.gadā pirmais garspalvainais Japāņu bobtails tikai atzīts Amērikā un varēja piedalīties kaķu izstādēs.
Lieli un veselīgi kaķi. Metienā parasti piedzimst līdz pat četriem spēcīgiem un izmērā lieliem kaķēniem salidzinājumā ar citām kaķu šķirnēm. Šie kaķi sastopami dažādās krāsās, bet parsti apmatojumā dominē trīs dažādas krāsas.
Raksturs, uzvedība
Patīk spēlēties, labi adoptējas jaunos apstākļos un vietās, un labi pacieš transportēšanu. Labi satiek ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem. Enerģisks un aktīvs dzīvnieks. Pēc dabas "runātīgi", bet nav skaļi un uzbāzīgi. Dažiem kaķiem pat patiks ūdens un nebaidīsies peldēt. Patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā.


Kalendārs
«  Апрель 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Meklēšana
suns.clan.su
Royal Fleece

ROYAL FLEECE *LV

Statistika

Питомник английских бульдогов

 

"LION" veterinārā klīnika, adrese: Akadēmiķa Keldiša iela 11, Rīga, LV-1082, tālr.:67650518, fakss:67650519, e-pasts: lion.vet@inbox.lv
"LION" veterinārā klīnika, adrese: Nīcgales iela 2, Rīga, LV-1035, tālr.:67561362, fakss:67561364, e-pasts: lion.vet@inbox.lv Copyright MyCorp © 2014; Конструктор сайтов - uCoz