Pļavnieki:
+371 25402502

Purvciems:
+371 25608535

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Kucēni

Kucēna barošana.

Kucēna barošana.

Kucēnam pirmajos dzīves mēnešos barība vajadzīga īpaši piemērota un sabalansēta. Kucēnu nedrīkst barot neierobežotā daudzumā, tas nozīmē, nebarot tādā daudzumā, cik grib kucēns. Barības daudzumam ir jābūt normā saskaņā ar suņa optimālo svaru un augumu atbilstoši šķirņu standartam. Ir lietderīgi noteikt stingru ēšanas režīmu, lai suns pierastu pie ēdienreižu laika. Barības bļodiņu ieteicams izlikt uz aptuveni 20 minūtēm un pēc tam aizvākt, pat ja kucēns nav izēdis visu barību. Tas kucēnam iemācīs, ka barību viņš saņem noteiktā laikā un vietā, un ļaus izvairīties no daudzām ar barošanu saistītām problēmām, piemēram problēmām ar lieko svaru. Barošana ir arī saistīta ar audzināšanu. Gardumus dodiet tikai par sasniegtu rezultātu, paklausītu komandu, vai padarītu darbu, nevis kā kārumus, kad vien kucēns grib, Ļoti ieteicams, nebarojiet kucēnu no galda un centieties ievērot stingru barošanas režīmu. Kucēnam augšanas periodā ir nosliece uz pārēšanos, kucēns mēdz ēst ātri un daudz, nejūtot sātu.

Izaudzināt no kucēna pieaugušu suni ir liels darbs. Šis periods kucēna dzīvē ir vissvarīgākais, jo kļūšana par pieaugušu suni nozīmē intensīvu organisma augšanu un tādēļ kucēnam ir vajadzīga kvalitatīva barība. Kucēna saimniekam jādod priekšroka gatavai barībai, kas pagatavota no labas kvalitātes, viegli sagremojamām uzturvielām un līdz ar to nodrošina kucēnam vajadzīgo barības kvalitāti.

Salīdzinājumā ar pieaugušu suni, augošam kucēnam ir divreiz lielāka nepieciešamība pēc enerģijas, olbaltumvielām, taukvielām, minerālvielām, vitamīniem un mikroelementiem. Jo labāk konkrētā barība atbilst noteiktajam kucēna augšanas periodam, šķirnes īpatnībām un pieauguša suņa augumam, jo tā ir labāk piemērota kucēna attīstībai.Tas ko kucēns lieto uzturā, ietekmēs to, cik stiprs, veselīgs un laimīgs dzīvnieks būs, kā pieaudzis suns Suņu šķirnes dalās maza auguma suņu šķirnes, pieauguši suņi svarā līdz 10 kg, vidēja auguma suņu šķirnes, pieaugušu suņu svars 11 līdz 25 kg un liela auguma suņu šķirnes, pieaugušu suņu svars pārsniedz 26 kg. Precīzi uzziniet, kā jābaro un cik daudz barības jādod kucēnam pirmajos dzīves mēnešos, katrā kucēna fiziskās attīstības posmā.

Cik bieži barot kucēnu?

Kucēnam var būt jutīga gremošanas sistēma, kas nepilnvērtīgi pārstrādā pārāk lielu daudzumu barības vai pilnīgi jaunu barību. Barojot kucēnu, dienas devu labāk ir sadalīt mazākās, biežākās porcijās, lai neradītu spiedienu uz gremošanas sistēmu.

Atšķiršanas periodā jebkāda auguma kucēns jābaro vismaz četras ēdienreizes dienā. Līdz četriem mēnešiem maza auguma suņu šķirnēm, vai līdz sešiem mēnešiem vidēja un liela auguma suņu šķirnēm trīs līdz četras ēdienreizes dienā. No četriem līdz desmit mēnešiem maza auguma suņu šķirnēm, vai sešiem līdz divpadsmit mēnešiem vidēja un

 liela auguma suņu šķirnēm divas ēdienreizes dienā Līdzās barībai vienmēr jābūt pieejamam ūdenim, ne tikai ēdienreižu laikā, bet visu diennakti.

Lai izvēlētos piemērotu barošanu, savam kucēnam, ieteikums pirmajā nedēļa pēc kucēna iegādes doties pie veterinārārsta, lai konsultētos par piemērotāko sava kucēna barošanu. Lai aprunātos, kā pareizi barot jūsu kucēnu, kā arī par nepareizas barošanas riskiem, sekām un sekojošām saslimšanām, nepareizas barošanas rezultā. Ja kucēna barošana, būs balstīta uz zināšanām, tas garantē to, ka suņa mūžs būs veselīgs un pozitīvas attieksmes piepildīts.

Teksta autore

Veterinārās klīnikas LION veterinārārste  Rita Bokmane


Veterinārā klīnika Pļavnieki
Brāļu Kaudzīšu iela 19, Rīga, LV-1021
tālr.: 67650518, mob. 25402502

Veterinārā klīnika Purvciems
t/c “Minska”, Nīcgales iela 2, Rīga, LV-1035
tālr.: 67561362, mob. 25608535

BT Kapital SIA

Reģ.nr.40003954588

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: Nīcgales 2, Rīga, LV-1035

© 2024 Visas tiesības aizsargātas Veterinārā klīnika Lion