Pļavnieki:
+371 25402502

Purvciems:
+371 25608535

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dzīvnieku vakcinācija

Dzīvnieku vakcinācija

vakcinacijas lionvetIegādājoties kucēnu vai kaķēnu, būtu svarīgi, lai uz to brīdi dzīvnieki obligāti būtu jau vakcinēti, tas jādara audzētājiem. Un pēc vakcinācijas ir japaiet 10-14 dienas.

Kucēnu var sākt vakcinēt no 6 nedeļu vecuma, pirms vakcinācijas, jauniem dzīvniekiem, obligāti jabūt attārpotiem.

Kucēni javakcinē pret gaļēdāju mēri, infekciozo hepatītu, parainfluenci, parvovirusu un leptospirozi. Turpmāk jāveic atkārtota vakcinācija(revakcinācija) pēc 3-4 nedeļam. Starp vakcinācijām ir jāveic atkārtota attārpošana atkarībā no dzīvnieka svara.

Par attārpošanas un vakcinācijas shēmu labāk konsultēties ar savu veterinārārstu, viņš individuāli piemeklēs Jūsu gadījumam objektīvi labāko variantu.

Vakcinācija pret suņu audzētavu klepu(ierosinātāji ir Bordatella un parainfluences vīrus), korona vīrusu un Laima slimību ir nepieciešama, ja sunim ir reāls risks saslimt ar šim infekcijas slimībām.

Vakcinācija pret trakumsērgu tiek veikta kucēnam sasniedzot pilnas 12 nedēļas.

Imunitātes stabilitātei dzīvniekiem nepieciešams veikt ikgadējo revakcināciju pret vīrusa slimībām.

Pret trakumsērgu vakcinācijas shēma būs atkarīga no tā, kādu vakcīnu izvēlēsies Jūsu veterinārārsts un atbilstoši vakcīnas ražotāju ieteikumiem(vienu reizi 2 vai 3 gados).

Šī izvēle un ieteikumi individuāli paliek Jūsu veterinārātsta ziņā.

Dažu tīršķirņu suniem, tādiem kā rotveileriem, dobermaņiem, stafordšīras terjeriem, pitbulterjeriem, jo īpaši, ja viņi apmeklē izstādes un ceļo kopā ar saimnieku, vēlama revakcinācija 6 mēnešu vecumā.

Vakcinēt var tikai pilnīgi veselus dzīvniekus, tapēc pirms vakcinācijas, veterinārārsts veiks pilnu klīnisku izmeklēšanu.

Jāievēro:

Kaķēnus arī jaiegādājās ļoti pārdomāti un uzmanīgi. Nesteidzaties paņemt pavisam maziņus neattārpotus un vakcinētus dzīvniekus. Kamēr kaķēni atrodas ar mammu, zīdīšanas periodā, viņi ir pasargāti no infekcijas slimībām, bet agri atšķirot mazos kaķēnus un laicīgi nevakcinējot viņi ir apdraudēti. Pakļauti virusu slimību saslimšanai.

Kaķēnus nepieciešams vakcinēt pret kaķu infekciozo rinotraheītu, kalici vīrusu, panleikopēniju. Sāk vakcinēt ar 6-7 nedēļu vecumu.

Pret kaķu leikēmiju un kaķa imundeficīta vīrusu – sākot ar 9 nedēļu vecumu.

Revakcinācija nepieciešama pēc 3 nedeļām līdz kaķēni sasniedz 3-4 mēnešu vecumu. Pret trakumsērgu vakcinācija tiek veikta kaķēnam sasniedzot 12 nedēļu vecumu.

Kaķēni piedzimst sterili, brīvi no endoparazītiem, bet zīdišanas periodā inficējas un pirms vakcinācijas viņus obligāti ir jaattārpo, izejot no viņu svara. Ļoti svarīgi, ka katrs dzīvnieks pirms vakcinācijas tiek klīniski izmeklēts – vakcinēt var tikai veselus un pareizi attārpotus dzīvniekus.

Kāpēc nepieciešams vakcinēt dzīvniekus?

Vakcinācija var pasargāt jūsu dzīvnieku , no ļoti daudzām smagām un pat nāvejošām slimībām. Infekcijas slimības dzīvniekiem grūtāk kontrolēt nekā cilvēka, jo mūsu valstī pagaidām vēl daudz klaiņojošu suņu un kaķu populācijas, kur cirkulē šie vīrusi un mēs, cilvēki, varam atnest šos vīrusus uz mājām un tādā veidā apdraudēt savus mīluļus.

Kucēni un kaķēni imunitāti pret vairākām infekcijas slimībām iegūst zīdišanas periodā. Mātes piens satur antivielas, kuras pasargā jaunus dzīvniekus, to pirmajās dzīves nedēļās.

Antivielas pienā ir neilgu laiku un kad zīdīšanas periods iet uz beigām, nepieciešama vakcinācija, kas izveido imunitāti pret konkrētām slimībām. Vakcinācija jāveic pēc precīzas shēmas, kas ļaus saglabāt imunitātes spraigumu un pasargās no saslimšanas.

Tāpēc turpmāk visas dzīves laikā ir nepieciešama ikgadēja vakcinācija.

Vai obligāti vakcinēt vecus dzīvniekus?

Atbilde ir – JĀ! Vecākiem dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, gadiem ritot samazinās organisma aizsargspējas(imunitāte).

Slimības, kuras var izraisīt vieglu saslimšanu jauniem dzīvniekiem, vecākiem dzīvniekiem var norisināties ļoti smagā formā un pat beigties letāli. Šīs slimības izplatās gaisa pilienu veidā. Atrodās uz dzīvnieka ādas, tiek izdalitas ar siekalām, urīnu un fekālijām.

Dzīvnieka inficēšanās nenotiek tikai atrodoties ārējā vidē, tas var notikt arī veterinārājās klīnikās, pie friziera, veikalā, sabiedriskā transportā, kāpņu telpās.

Dzīvniekus varat pasargāt no saslimšanas ar daudzām smagām un bieži vien ļoti lipīgām infekcijām – savlaicīgi vakcinējot.

Izvērtējot visus inficēšanās iespējamības riskus, mēs rekomendējam dzīvnieku ikgadēju vakcināciju.


© 2024 Visas tiesības aizsargātas Veterinārā klīnika Lion