Pļavnieki:
+371 25402502

Purvciems:
+371 25608535

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Eksotisko dzīvnieku ārstēšana

Eksotisko dzīvnieku ārstēšana

Eksotiskie dzīvnieki paliek aizvien populārāki visā pasaulē, mūsu valsts nav izņēmums. Viņus ir interesanti vērot, bērniem patīk ar viņiem spēlēties.

Iegādājoties kādu no eksotiskiem dzīvniekiem, būtu ieteicams savākt informāciju par jūsu izvēlēto dzīvnieku, kā un kur viņu turēt, kādi ir piemērotākie apstākļi, cik lielu vajag būri, ar ko barot, kā apkopt. Jārēķinās, ka dažām mājas mīluļa sugām (žurkām, kāmjiem, pelēm) ir relatīvi īss mūžs - no 2 līdz 3 gadiem.

Jāatcerās, ka mazie dzīvnieki var būt diezgan agresīvi un var kost un skrāpēties. Kāmjiem nepatīk, ka viņus pamodina, šinšillām nepatīk, ka viņus ņem rokās un stiprāk samiļo.

Jāatcerās, ka grauzējiem ir nepārtraukti jāuzņem barība - nelielām porcijām -visu diennakti.

Atteikšanās no barības ir pirmā saslimšanas pazīme. Ja dzīvnieks neēd 24 stundas, tas apdraud viņa dzīvību. Tas ir saistīts ar viņu aktivo vielmaiņu un aknu darbības traucējumiem - bada gadījumos.

Eksotiskos dzīvniekus jāsargā no stresa, pārkaršanas, caurvēja.

Iegadājoties sesku, jārēķinās ar specifisku dzīvnieku ādas aromātu. Sesku obligāti jāvakcinē 1 reizi gadā. Ja dzīvnieks tiks vasarā vests pastaigās ārpus mājām, tad vasaras mēnešos jālieto pilieni pret blusām un ērcēm.

Tā kā seski ir ļoti kustīgi un ziņkārīgi, viņi cenšas ielīst dažādās spraugās, kurās viegli iesprūst un satraumējās, viņi lec nenovērtējot augstumu.

Seski nespēj piezemēties tik mīksti, kā to dara kaķi, jo viņiem ir citāda anatomiskā uzbūve. Krītot no augstuma, viņi visbiežāk lauž pakaļkājas, vai ribas. Savvaļā seski dzīvo alās un arī mājās viņi labprāt ieraksies puķpodā, izrevidēs atkrituma urnas, izpētis klozetpoda dziļumu.

Pamēģinās uz kārā zoba visu, ko spēs atrast - gumijas rotaļlietas, vadus, korķus, pogas un tas viss bieži iesprūst viņu gremošanas traktā un dzīvnieks steidzīgi būs jāoperē.

Sesku meitenēm līdz gada vecumam sākas pirmā meklēšanās. Ja meitene netiek apaugļota, meklēšanās nebeidzās, hormonu līmenis turpina palielināties, situācija kļūst traģiska, attīstās anēmija, izkrīt apmatojums, dzīvnieks kļūst apātisks, slikti ēd un var nomirt.

Tāpēc, kad seskiem iestājās dzimumbriedums, ir jāapdomā kastrācijas iespējas. Var izvēlēties ķīmisku kastrāciju(zem ādas ievieto hormonālu implantu) vai ķirurģisku kastrāciju. Hormonālu implantu ievieto gan meitenēm, gan puikām. Implants darbojas 2-4 gadus, pēc tām jāliek jauns.

Turot mājās pundurtrusi, par pamatēdienu jāizvelās labas kvalitātes siens. Augļi un dārzeņi šiem dzīvniekiem ir tikai papildbarība.

Vienu reizi gadā, labāk agrā pavasarī, truši ir jāvakcinē pret miksomatozi un hemorāgisko diareju. Slimības ir ļoti lipīgas un bieži ar letālu iznākumu. Regulāri jārūpējas par svaigiem pakaišiem, jākontrolē zobu un nagu augšana un to savlaicīga apgriezšana.

Jūras cūciņām un šinšillām tāpat kā trušiem, pamatēdiens - kvalitatīvs siens visu gadu, nepārbarot ar ogļhidrātiem un dārzeņiem, lai kontrolētu svaru. Šinšillas zarnu trakts ir īpaši jūtīgs uz barības maiņu. Viņiem ir nepieciešamas regulāras smilšu vannas, lai profilaktētu sēnīšu saslimšanas.

Jūras cūciņām un trušiem ir jākontrolē nadziņu garums un savlaicīgi tie jāapgriež, lai neveidojas pēdu deformācija.

Visus mazos grauzējus nedrīkst barot ar cilvēku pārtiku, barība ir jādod mazām porcijām, bet regulāri. Jābūt brīvi pieejamam svaigi nomainītam ūdenim. Jāsargā no palielināta gaisa mitruma, karstuma.


© 2024 Visas tiesības aizsargātas Veterinārā klīnika Lion